Who are the all stars in high school soccer this fall? The Maine Soccer Coaches Association have made their list. Check it out...

Maine Soccer Coaches Regional All-Star Teams 2015

Boys

Northern Maine Class A

Bangor: Carson Atherley, Midfield, Jr, Stanley Clarke, Keeper, Sr, Eli Clein, Forward, Sr; Brunswick: Jennings Souza, Midfield, Sr, Keenan Welzel, Forward, Sr; Camden Hills: Tristan Fong, Back, Sr, Josiah Krul, Forward, Jr; Cony: Connor Perry, Forward, Sr; Edward Little: Ben Steele, Back, Sr; Hampden Academy: Brandon Chasse, Back, Sr, Nick Chasse, Forward, Sr, Nick Gilpin, Forward, Sr, Kyle Townsend, Keeper, Sr; Lewiston: Abdulkarim Abdulle, Midfield, Sr, Zakariya Abdulle, Back, Sr, Maslah Hassan, Forward, Sr, Abdi Shariff, Forward, Sr; Mt. Ararat: James Hutchinson, Back, Jr.

Northern Maine Class B

Caribou: Michael Hunter, Midfield, Sr; Ellsworth: Lukas Firestone, Midfield, Sr, Bruce St. Peter, Keeper, Sr; Erskine Academy: Trevor Hubbard, Forward, Sr; Foxcroft Academy: Antonio Ayala, Midfield, Sr, Logan Butera, Keeper, Jr, Nathaniel Churchill, Back, Sr; Tobias Hogfeldt, Forward, So; Hermon: James Peterson, Back, So; Mount Desert Island: Ryan Bender, Back, Sr, John Grubb, Forward, Jr; Oceanside: Andrew King, Forward, Sr; Old Town: Kaleb Gifford, Back, Sr; Presque Isle: Nick Bartlett, Midfield, Jr; Waterville: Michael Oliveira, Midfield, Sr; Winslow: Cody Doughty, Midfield, Sr.

Northern Maine Class C

Central: Andrew Prescott, Midfield, Sr, Caleb Shaw, Forward, Jr, Andrew Speed, Forward, Jr; Fort Kent: Ryan Chasse, Midfield, Sr, Brandon Theriault, Forward, Sr; George Stevens Academy: Beowolf Urban, Forward, Sr; Houlton: Connor Grant, Forward, Sr; Lee Academy: Maurice Kopp, Keeper, Sr; Limstone/MSSM: Tobyn Blatt, Forward, So; Mattanawcook Academy: Elijah Brown, Forward, Sr, Nate Merritt, Back, Sr; Orono: Noah Burr, Back, Jr; Penquis: Clayton Preble, Back, Jr; Piscataquis: Bryce Gilbert, Forward, So; Sumner: Max Eklund, Forward, Sr; Washington Academy: Jordan Lambe, Back, Sr.

Northern Maine Class D

Ashland: Jarrett Beaulier, Forward, Sr, Alex Lewin, Back, Sr; Bangor Christian: Luke Chandler, Midfield, So, Jon Cormier, Back, Jr, Dean Grass, Back, Jr, Josh Palmeter, Forward, Jr, Tyler Welch, Midfield, So; Central Aroostook: Dane Kingsbury, Midfield, Sr; Easton: Drew Sotomayor, Forward, Sr; Fort Fairfield: Chris Giberson, Midfield, Jr, Ryan Player, Midfield, Jr; Penobscot Valley: Grant Doane, Forward, Sr, Jarrett Priest, Back, Sr, Thomas Spencer, Midfield, Sr; Schenck: Justin Thompson, Keeper, Jr; Washburn: Noah Caron, Forward, Sr.

Southern Maine Class A

Bonny Eagle: Ryan Moody, Forward, Jr; Cheverus: Mackenzie Hoglund, Midfield, Sr, Andrei Vile, Back, Sr; Deering: Jonathan Bujambi, Midfield, Sr; Falmouth: Jack Engelberger, Back, Sr, Jonah Spiegel, Back, Sr; Gorham: Trenton Bassingthwaite, Keeper, Sr, Cody Elliot, Midfield, Sr, Jackson Fotter, Forward, Jr; Portland: Erick Molina, Back, Sr; Scarborough: Matt Caron, Forward, Sr, Garrett King, Midfield, Jr; South Portland: Ahmed Suja, Midfield, Sr; Thornton Academy: Dalton Moore, Midfield, Sr, Simon Trcka, Forward, Sr.

Southern Maine Class B

Cape Elizabeth: Connor Thoreck, Forward, Jr; Gray-New Gloucester: Bryce Hayman, Midfield, Jr, John Henry Villanueva, Keeper, Jr; Greely: Jacob Nason, Forward, Sr, Lucas Watt, Midfield, Sr; Maranacook: Chris Beckwith, Back, Sr, Jason Brooks, Back, Sr; Hayden Elwell, Back, Jr, Kent Mohlar, Midfield, Sr; Mountain Valley: Aleksi Pirttijoki, Midfield, Sr; Wells: Liam Bell, Forward, So; Yarmouth: Henry Coolidge, Midfield, Jr, Patrick Grant, Midfield, Sr, Jon Groothoff, Forward, Sr, Luke Groothoff, Midfield, So.

Southern Maine Class C

Carrabec: Nicholas Sansone Jr., Midfield, Sr; Hall-Dale: Tyler Dubois, Midfield, Sr, Alex Guiou, Back, Sr; Lisbon: Austin Bedford, Midfield, Sr; Monmouth Academy: Gage Cote, Forward, Sr, Hunter Richardson, Midfield, Jr; North Yarmouth Academy: Bobby Murray, Midfield, Jr, Thomas Pitts, Forward, Sr; Sacopee Valley: Devin Day, Midfield, Sr; St. Dominic’s: Ryan Lutrzyukowski, Midfield, Sr; Waynflete: Milo Belleau, Keeper, Sr, Willy Burdick, Back, Sr.

Southern Maine Class D

Buckfield: Zack Grover, Back, So, Ethan Jackson, Midfield, So, Jon Randolph, Forward, Sr, Hunter Wiley, Midfield, Sr; Chop Point: Asa Merrill, Back, So, Jasser Saenz, Forward, Sr; Greater Portland Christian: David Davol, Back, Sr, Ethan Spaulding, Forward, Jr; Greenville: Evan Bjork, Keeper, So, Connor DiAngelo, Back, So, Noah Pratt, Forward, So; Richmond: Tyler Soucy, Back, Sr, Nathan Vintinner, Back, Sr; Searsport: Barrett Grant, Back, Jr, Connor Kneeland, Forward, So, Cody Parks, Midfield, Sr; Valley: Collin MIller, Midfield, Sr; Vinalhaven: Lewis Cray, Back, Sr.

Sports Radio 92.9 The Ticket Photo

Girls

Northern Maine Class A

Bangor: Sarah Bragg, Midfield, Sr, Emily Gilmore, Keeper, Sr, Grace Morris, Midfield, Sr; Brewer: Cassie Brown, Back, So, Gretchen Wright, Forward, Jr; Brunswick: Maeve Arthur, Forward, So, Molly Gramins, Midfield, Sr, Lena Martin, Midfield, Sr; Camden Hills: Emma Gutheinz, Forward, Sr, Charlotte Messer, Midfield, Jr, Jana Spieker, Keeper, Jr; Edward Little: Sarah Hammond, Back, Sr, Emily Jacques, Midfield, Sr; Hampden Academy: Brianna Cote, Midfield, Jr, Lewiston: Morgan Eliasen, Back, Jr, Adela Kaliwa, Midfield, Sr; Mt. Ararat: Torri Pelletier, Midfield, Sr; Mt. Blue: Eryn Doiron, Forward, Sr.

Northern Maine Class B

Caribou: Maddie Doucette, Forward, Jr, Eileen Patton, Midfield, Sr; Hermon: Alex Allain, Forward, So. Morgan Buck, Midfield, Sr, Brianna Saulter, Midfield, Jr; Mount Desert Island: Opal Curless, Forward, Sr, Page Mason, Back, Jr; Oceanside: Jillian Brooks, Midfield, Jr, Makenna Brooks, Forward, Sr, Lauren Hatch, Back, Jr; Presque Isle: Jillian Flynn, Keeper, Sr, Tori Koch, Back, Jr; Madison Michaud, Forward, Fr, Taylor Williams, Midfield, Sr; Waterville: Jordan Jabar, Midfield, Jr, Fontini Shanos, Forward, Sr.

Northern Maine Class C

Central: Sydney Allen, Forward, So; Dexter: Skyler Theodore, Midfield, Sr; Fort Kent: Sadie Desjardins, Back, Sr; George Stevens Academy: Morgan Dauk, Forward, Jr; Houlton: Katie Condon, Midfield, Sr, Chelsea Gentle, Back, Sr, Natalie Hill, Forward, Sr; Orono: Brinsley Chasse, Midfield, Jr, Jordan Hernandez, Back, Sr, Becky Lopez-Anido, Forward, Jr, Katelyn Richards, Keeper, Jr; Washington Academy: River Hodgdon, Midfield, Jr.

Northern Maine Class D

Ashland: Mackenzie Carter, Forward, So, Savannah Flint, Forward, Sr, Caitlin Paradis, Midfield, Sr, Cassidy Pelletier, Back, Jr; Central Aroostook: Karli Levesque, Forward, Sr; Fort Fairfield: Kayla Giberson, Back, Sr, Chelsey Pelkey, Forward, Sr; Madawaska: Gabby Cyr, Back, Jr, Chelsea Daigle, Midfield, Sr, Hannah Nadeau, Midfield, So; Penobscot Valley: Ryler Buck, Midfield, So, Amy Hallett, Forward, Sr, Sami Ireland, Keeper, Sr, Arianna McKinnon, Forward, Sr; Schenck: Emmy Alley, Forward, Jr, Kayla Falone, Back, Sr; Washburn: Emmy Chruchill, Midfield, Sr.

Southern Maine Class A

Deering: Simone Lauture, Forward, Sr; Falmouth: Tyler Spence, Midfield, Sr; Gorham: Cady Houghton, Back, Sr, Narissa Libby, Back, Jr; Marshwood: Marin Smith, Forward, So, Hailey Tarr, Back, Sr; Portland: Chessa Hoekstra, Midfield, Sr; Sanford: Vanessa Hodge, Forward, Jr; Scarborough: Mary Farnkoff, Midfield, Sr, Elise O’Reilly, Back, Sr, Emma Smith, Back, Sr; Thornton Academy: Lexi Nason Keeper, Sr; Windham: Ciera Berthiaume, Forward, Sr, Maggie Symonds, Midfield, So.

Southern Maine Class B

Cape Elizabeth: Sierra Aceto, Back, Sr, Montana Braxton, Midfield, Sr, Kate Breed, Forward, Sr, Mariah Deschino, Forward, Jr; Gray New Gloucester: Kaelyn Woods, Forward, Sr; Greely: Izzy Hutnak, Forward, Sr, Jocelyn Mitiguy, Midfield, Sr, Maggie Reed, Back, Sr, Ellie Schad, Midfield, Jr; Leavitt: Liliana Cousineau, Forward, Sr, Amanda Gagne, Midfield, Jr; Morse: Emma Rossetti, Back, Sr; Oak Hill: Hannah Nadeau, Back, Jr; Yarmouth: Sarah D’Appolonia, Midfield, So; York: Payton Humphrey, Back, So, Sierra Swasey, Back, Sr, Shannon Todd, Back, Sr.

Southern Maine Class C

Hall-Dale: Lilly Ly, Forward, Sr, Dani Sweet, Back, Sr, Thea Sweet, Forward, Sr; Lisbon: Deliah Schreiber, Forward, Sr; Madison: Kayla Bess, Forward, Sr, Madeline Wood, Midfield, Jr; Monmouth Academy: Haley Fletcher, Forward, Jr, Sammy Grandahl, Midfield, Sr; North Yarmouth Academy: Emily Baker, Forward, Sr; Sacopee Valley: Jade Jordan, Back, Sr, McKenzie Murphy, Midfield, Jr, Courtney Ryan, Forward, Sr; St. Dominic: Avery Lutrzykowski, Forward, Fr, Tia Rotolico, Midfield, Sr; Waynflete: Arianna Giguere, Forward, Sr.

Southern Maine Class D

Buckfield: Alexis Bennett, Back, Sr, Brianna Damon, Forward, Sr; Greenville: Charlotte Aucoin, Back, So, Shelby Ward, Forward, Sr; Richmond: Autumn Acord, Midfield, Sr, Kelsea Anair, Forward, Sr, Cassidy Harriman, Back, Jr, Camryn Hurley, Midfield, Jr, Meranda Martin, Midfield, Jr; Searsport: Lilah Chaar, Back, Sr, Karigen Coffin, Forward, Jr, Melinda Ogden, Midfield, Sr; Vinalhaven: Gilleyanne David-Oakes, Keeper, So, Deja Doughty, Forward, So, Haddie Hallowell, Midfield, Sr.