The PVC Eastern Maine Indoor Track League held their 7th Meet of the Season at the UMaine New Balance Field House on Saturday, February 5th.Congratulations to Bangor's Anna Connors who continues to set new facility and League records in the 200 meter dash!

Here are the results for Meets A and B

Girls 55 Meter Dash Meet A Preliminaries
1, Anna Connors, BAN, 7.40q. 2, Madeline Thai, BAN, 7.85q. 3, Callie Tennet,
BAN, 7.87q. 4, Evelyn Humbert, BAN, 7.93q. 5, Cassidy Hanson, CEN, 7.95q. 6,
Skyelyn Contreas, CEN, 8.15q. 7, Maddie Cyr, BAN, 8.38. 8, Sierra Phillips,
BAN, 8.48. 9, Kasey Howell, FOX, 8.58. 9, Lorraine Thai, BAN, 8.58. 11, Lina
Markovitch, BAN, 8.69. 12, Bennett Meister, HER, 8.82. 13, Anna Gray, HER,
8.83. 14, Taylor Libby, ELLS, 8.85. 15, Rhiannon Sargent, SUM, 8.97. 16, Logan
Williams, ELLS, 9.10. 17, Grace Carlson, FOX, 9.12. 18, Allcia Bucher, ELLS,
9.21. 19, Maddi Matteson, SUM, 9.25. 20, Rylee Junkins, BAN, 9.36. 21, Kayli
Tilden, ELLS, 9.36. 22, Amara Perfect, FOX, 9.41. 23, Lauren Harnish, HER,
9.41. 24, Abigail Young, ELLS, 9.80. 25, Grace Bennett, BAN, 10.10. 26, Devyn
Robinson, HER, 10.14.
Girls 55 Meter Dash Meet A Finals
1, Anna Connors, BAN, 7.33. 2, Madeline Thai, BAN, 7.80. 3, Cassidy Hanson,
CEN, 7.82. 4, Callie Tennet, BAN, 7.84. 5, Evelyn Humbert, BAN, 7.93. 6,
Skyelyn Contreas, CEN, 8.16.
Girls 200 Meter Dash Meet A
1, Anna Connors, BAN, 25.23. 2, Madeline Thai, BAN, 28.03. 3, Cassidy Hanson,
CEN, 28.61. 4, Maddie Cyr, BAN, 29.03. 5, Skyelyn Contreas, CEN, 29.59. 6, Ada
Fisher, SUM, 29.67. 7, Madison Tritt, BAN, 30.04. 8, Addison Nelson, ELLS,
30.79. 9, Eleanor Tyne, ORO, 31.09. 10, Kasey Howell, FOX, 31.85. 11, Bennett
Meister, HER, 32.00. 12, Lina Markovitch, BAN, 32.24. 13, Rhiannon Sargent,
SUM, 32.51. 14, Logan Williams, ELLS, 32.95. 15, Evelyn Marasco, BAN, 33.10.
16, Sierra Phillips, BAN, 33.12. 17, Anna Gray, HER, 33.13. 18, Grace Carlson,
FOX, 34.66. 19, Lauren Harnish, HER, 34.74. 20, Kayli Tilden, ELLS, 34.93. 21,
Hannah McBreairty-Frye, ELLS, 34.97. 22, Kendall Hanson, CEN, 37.65. 23, Devyn
Robinson, HER, 38.08. 24, Abigail Munson, CEN, 38.62. 25, Eve Skoletsky, GSA,
1:01.44.
Girls 400 Meter Dash Meet A
1, Callie Tennett, BAN, 1:04.12. 2, Ada Fisher, SUM, 1:05.44. 3, Evelyn
Humbert, BAN, 1:06.35. 4, Ani Roberts, BAN, 1:12.32. 5, Caleigh Tasker, HER,
1:17.06. 6, Hannah McBreairty-Frye, ELLS, 1:21.42.
Girls 800 Meter Run Meet A
1, Addison Nelson, ELLS, 2:38.00. 2, Alexis Wesley, CEN, 2:39.47. 3, Jenna
Elkadi, BAN, 2:45.07. 4, Alivia Mitchell, BAN, 2:47.77. 5, Sophia Mazzarelli,
BAN, 2:53.08. 6, Siobhan Farrell, ORO, 2:57.96. 7, Amie Lupo, ELLS, 3:04.01.
Girls 1 Mile Run Meet A
1, Megan Randall, BAN, 5:10.53. 2, Thea Crowley, GSA, 5:20.09. 3, Eleanor
Tyne, ORO, 5:24.34. 4, Sadie Harrow, BAN, 5:39.72. 5, Ellie Brooks, ORO,
5:39.77. 6, Addison Nelson, ELLS, 5:52.68. 7, Anna Bateman, HER, 6:12.62. 8,
Grace O'Brien, BAN, 6:14.39. 9, Amie Lupo, ELLS, 6:58.79.
Girls 2 Mile Run Meet A
1, Thea Crowley, GSA, 11:20.16. 2, Ellie Brooks, ORO, 13:04.20. 3, Anna
Bateman, HER, 13:55.06. 4, Abby MacDonald, BAN, 14:12.57. 5, Abigail Bergmark,
BAN, 15:41.89.
Girls 55 Meter Hurdles Meet A Preliminaries
1, Annalena Wittmann, BAN, 9.83q. 2, Tori Watkins, ELLS, 9.91q. 3, Ada Fisher,
SUM, 10.15q. 4, Abigail Young, ELLS, 12.54q.
Girls 55 Meter Hurdles Meet A Finals
1, Annalena Wittmann, BAN, 9.73. 2, Tori Watkins, ELLS, 10.07. 3, Ada Fisher,
SUM, 10.08. 4, Abigail Young, ELLS, 12.35.
Girls 4x200 Meter Relay Meet A
1, Bangor High School (Madeline Thai FR, Maddie Cyr SO, Evelyn Humbert JR,
Callie Tennett SO), 1:53.70. 2, Orono High School 'B' (Marie Komedja FR,
Mariah Sharrow FR, Solece Campbell FR, Roz O'Reilly FR), 2:07.76. 3, Orono
High School (Eleanor Tyne SR, Megan Brewer SR, Abby Batchelder JR, Ellie
Brooks JR), 2:08.64. 4, Hermon High School (Bennett Meister JR, Noël Thomas
FR, Anna Bateman SR, Caleigh Tasker JR), 2:10.94. 5, Foxcroft Academy (Rebekah
Demers SR, Grace Carlson SR, Amara Perfect SO, Kasey Howell SR), 2:15.80.
Girls 4x800 Meter Relay Meet A
1, Bangor High School (Jenna Elkadi FR, Sadie Harrow JR, Sophia Mazzarelli SO,
Alison St. Peter SO), 11:04.88.
Girls High Jump Meet A
1, Tori Watkins, ELLS, 4-08. 2, Emma Syphers, BAN, 4-04. 2, Emily
Champney-Brown, CEN, 4-04. 4, Julia Viani, CEN, 4-02. 5, Lorraine Thai, BAN,
J4-02. 6, Megan Brewer, ORO, J4-02. 7, Taylor Libby, ELLS, J4-02. 8, Allcia
Bucher, ELLS, 4-00. 9, Solece Campbell, ORO, 3-09. 10, Evelyn Marasco, BAN,
J3-09. 11, Olivia Hill, FOX, J3-09.
Girls Pole Vault Meet A
1, Anika Noack, BAN, 9-00. 2, Noël Thomas, HER, 5-06. 3, Emma McNeil, BAN,
J5-06. 4, Julia Viani, CEN, J5-06. 5, Emily Champney-Brown, CEN, J5-06.
Girls Long Jump Meet A
1, Taylor King, BAN, 15-01.75. 2, Annalena Wittmann, BAN, 14-06. 3, Emma
Syphers, BAN, 14-05.75. 4, Solece Campbell, ORO, 14-05.50. 5, Maranda Pert,
GSA, 14-04.50. 6, Tori Watkins, ELLS, 14-01.50. 7, Lorraine Thai, BAN,
13-11.50. 8, Sophia Mazzarelli, BAN, 13-08.25. 9, Taylor Libby, ELLS, 13-08.
10, Madison Tritt, BAN, 13-06.75. 11, Abby Batchelder, ORO, 13-04.50. 12,
Marie Komedja, ORO, 13-03.75. 13, Roz O'Reilly, ORO, 12-11.50. 14, Mariah
Sharrow, ORO, 12-11.25. 15, Allcia Bucher, ELLS, 12-09.25. 16, Logan Williams,
ELLS, 12-08.50. 17, Olivia Hill, FOX, 12-04.25. 18, Lina Markovitch, BAN,
12-00.50. 19, Rebekah Demers, FOX, 11-11.75. 20, Hannah McBreairty-Frye, ELLS,
10-10.50. 21, Rylee Junkins, BAN, 10-10. 22, Kayli Tilden, ELLS, 10-04.25. 23,
Cady Gleason, ELLS, 10-00.50.
Girls Triple Jump Meet A
1, Taylor King, BAN, 31-09.50. 2, Annalena Wittmann, BAN, 31-01. 3, Anika
Noack, BAN, 29-03. 4, Abby Batchelder, ORO, 29-00.25. 5, Mariah Sharrow, ORO,
28-09. 6, Emma Syphers, BAN, 28-06.75. 7, Megan Brewer, ORO, 28-01.25. 8,
Marie Komedja, ORO, 27-00.75. 9, Emily Champney-Brown, CEN, 27-00. 10, Roz
O'Reilly, ORO, 25-08.50.
Girls Shot Put Meet A
1, Camden Lavoie, BAN, 36-04.50. 2, Emma McNeil, BAN, 31-06. 3, Maranda Pert,
GSA, 29-03.50. 4, Ariana Brown, CEN, 29-00.75. 5, Olivia Hill, FOX, 27-05.50.
6, Jewel Roberts, CEN, 26-08. 7, Loran McAlpine, CEN, 25-07.75. 8, Lauren
Harnish, HER, 24-01.75. 9, Anna Gray, HER, 24-01.25. 10, Grace Bennett, BAN,
22-00. 11, Cady Gleason, ELLS, 21-11. 12, Amara Perfect, FOX, 21-06.50. 13,
Annie Bickerstaff, CEN, 20-04.50. 14, Sage Cole, CEN, 20-04. 15, Alexandra
Collins, BAN, 18-07.75. 16, Caleigh Tasker, HER, 18-03.75. 17, Devyn Robinson,
HER, 17-01.75. 18, Kendall Hanson, CEN, 16-04.50. 19, Abigail Young, ELLS,
14-05.50. 20, Eve Skoletsky, GSA, 12-11.
Girls 55 Meter Dash Meet B Preliminaries
1, Lauren Vanidestine, BRW, 7.80q. 2, Devin Horr, BRW, 7.89q. 3, Kayleigh
Johnston, OT, 8.16q. 4, Jenny Carr, MDI, 8.19q. 5, Felicia Dean, HAM, 8.22q.
6, Carly McHale, BUC, 8.27q. 7, Mikayla Johnston, OT, 8.49. 8, Abigail Talon,
OT, 8.67. 9, Tessa Hartley, JB, 8.75. 10, Sophia Murphy, MDI, 8.96. 11, Norah
Sanborn, OT, 9.08.
Girls 55 Meter Dash Meet B Finals
1, Devin Horr, BRW, 7.78. 2, Jenny Carr, MDI, 8.03. 3, Kayleigh Johnston, OT,
8.03. 4, Felicia Dean, HAM, 8.14. 5, Carly McHale, BUC, 8.30.
Girls 200 Meter Dash Meet B
1, Lauren Vanidestine, BRW, 27.72. 2, Sherry Foster, JB, 28.83. 3, Kayleigh
Johnston, OT, 28.99. 4, Jenny Carr, MDI, 29.17. 5, Felicia Dean, HAM, 29.51.
6, Johanna Stiles, BUC, 29.57. 7, Sydney Pine, BRW, 29.64. 8, Callie Moran,
BRW, 30.05. 9, Mikayla Johnston, OT, 30.90. 10, Azaria Long, MDI, 31.01. 10,
Meg Morrison, BUC, 32.57. 11, Tessa Hartley, JB, 31.46. 12, Lauren Low, BRW,
31.51. 13, Angelina Cotoni, BUC, 31.54. 14, Lilly Mitchell, OT, 31.97. 15,
Paige Inforati, JB, 31.97. 16, Ashley Cyr, BUC, 32.57. 17, Sophia Taylor, MDI,
32.60. 18, Abigail Talon, OT, 32.62. 19, Sophia Murphy, MDI, 32.71. 20, Karma
Ruggeri, OT, 33.45. 21, Summer Greer, BUC, 33.67. 22, Hope St. John, BC,
34.62. 23, Kylee Murray, OT, 35.57.
Girls 400 Meter Dash Meet B
1, Sherry Foster, JB, 1:03.83. 2, Azaria Long, MDI, 1:07.23. 3, Sophia Taylor,
MDI, 1:09.92. 4, Abigail Hunt, BUC, 1:12.71. 5, Karma Ruggeri, OT, 1:19.20.
Girls 800 Meter Run Meet B
1, Amelia VanDongen, MDI, 2:23.17. 2, Lucretzia Andres, JB, 2:38.69. 3, Audra
Brooks, JB, 2:48.88. 4, Cassidy Rackliffe, OT, 2:49.90. 5, Amber Stokes, JB,
2:51.74. 6, Grace Daigle, HAM, 2:53.47. 7, Grace Henry, BRW, 2:57.10. 8, Evie
Hileman, BUC, 3:00.25. 9, Olivia Messer, JB, 3:01.24. 10, Carolina Graham,
MDI, 3:08.28. 11, Lucy Clews, JB, 3:20.23. 12, Christina DeGiso, BUC, 3:24.24.
Girls 1 Mile Run Meet B
1, Kayla Graffam, BRW, 5:33.29. 2, Rebekah Ireland, BUC, 6:03.18. 3, Cassidy
Rackliffe, OT, 6:03.26. 4, Carolina Graham, MDI, 6:28.75. 5, Lucy Clews, JB,
7:13.81. 6, Christina DeGiso, BUC, 7:35.19.
Girls 2 Mile Run Meet B
1, Rebekah Ireland, BUC, 13:15.42. 2, Amber Stokes, JB, 14:19.86. 3, Abigail
Farricker, BUC, 15:31.02.
Girls 55 Meter Hurdles Meet B Preliminaries
1, Grace Willey, OT, 9.23q. 2, Callie Moran, BRW, 9.35q. 3, Angelina Cotoni,
BUC, 9.79q. 4, Alyx Frazell, BUC, 10.30q. 5, Lauren Low, BRW, 10.54q. 6, Lilly
Mitchell, OT, 10.77q.
Girls 55 Meter Hurdles Meet B Finals
1, Grace Willey, OT, 9.19. 2, Callie Moran, BRW, 9.30. 3, Angelina Cotoni,
BUC, 9.83. 4, Alyx Frazell, BUC, 10.20. 5, Lauren Low, BRW, 10.54. 6, Lilly
Mitchell, OT, 10.83.
Girls 4x200 Meter Relay Meet B
1, Bucksport High School (Natasha Monreal SO, Ashley Cyr SO, Angelina Cotoni
SR, Alyx Frazell JR), 1:59.90. 2, Old Town High School (Kayleigh Johnston JR,
Mikayla Johnston FR, Abigail Talon JR, Myah Worster JR), 2:02.68. 3, Hampden
Academy (Felicia Dean SO, Stella Fox FR, Aishwarya Casavant FR, Grace Daigle
SO), 2:06.77.
Girls 4x800 Meter Relay Meet B
1, John Bapst High School (Audra Brooks SR, Lucretzia Andres JR, Amber Stokes
SR, Sherry Foster JR), 11:16.99.
Girls High Jump Meet B
1, Grace Willey, OT, 4-10. 2, Alyx Frazell, BUC, 4-06. 3, Olivia Pratt, MDI,
4-04. 4, Paige Inforati, JB, 4-02. 5, Myah Worster, OT, J4-02. 5, Lauren Low,
BRW, J4-02. 7, Hope St. John, BC, 4-00. 8, Talis Dupuis, HAM, J4-00. 9,
Abigail Swedberg, OT, 3-09.
Girls Pole Vault Meet B
1, Delaney Sweeney, MDI, 8-00. 2, Stella Fox, HAM, 6-06. 3, Callie Moran, BRW,
6-00. 4, Kathleen Cashman, BRW, 5-00.
Girls Long Jump Meet B
1, Devin Horr, BRW, 16-05. 2, Natasha Monreal, BUC, 16-04.50. 3, Grace Willey,
OT, 16-00. 4, Carly McHale, BUC, 14-09.50. 5, Amelia VanDongen, MDI, 14-08.75.
6, Paige Inforati, JB, J14-08.75. 7, Jenny Carr, MDI, 14-05.50. 8, Sydney
Pine, BRW, 14-03.50. 9, Abigail Swedberg, OT, 13-06.50. 10, Aishwarya
Casavant, HAM, 13-02. 11, Olivia Neely, OT, 12-08.50. 12, Sophia Murphy, MDI,
12-03.25. 13, Elizabeth Curtis, OT, 12-01.50. 14, Norah Sanborn, OT, 12-00.50.
15, Talis Dupuis, HAM, 12-00. 16, Summer Greer, BUC, 11-09.75. 17, Hope St.
John, BC, 11-08.75. 18, Phoebe Sanborn, OT, 11-06.50. 19, Kylee Murray, OT,
10-10.75. 20, Laycee Tweedie, BUC, 10-10.50.
Girls Triple Jump Meet B
1, Amelia VanDongen, MDI, 32-02.50. 2, Lauren Vanidestine, BRW, 31-10. 3,
Devin Horr, BRW, 31-08. 4, Natasha Monreal, BUC, 30-02.75. 5, Sydney Pine,
BRW, 29-10.50. 6, Abigail Swedberg, OT, 29-04.75. 7, Ainsley Reid, BRW,
28-09.75. 8, Helaina Winslow, BUC, 27-02.25. 9, Carly McHale, BUC, 27-01.50.
10, Olivia Neely, OT, 26-02.25. 11, Elizabeth Curtis, OT, 24-06.50. 12, Summer
Greer, BUC, J24-06.50. 13, Phoebe Sanborn, OT, 0.50.
Girls Shot Put Meet B
1, Chelsey Cote, OT, 32-07.50. 2, Karessa Anderson, BRW, 32-06.50. 3, Claire
Henry, BRW, 31-10.50. 4, Morgan Martin, BRW, 30-11.25. 5, Bella Brown, MDI,
30-10.25. 6, Alyssa Maguire, BUC, 29-11.50. 7, Madilyn Baker, OT, 29-10. 8,
Logan Closson, MDI, J29-10. 9, Olivia Pratt, MDI, 28-11.75. 10, Olivia Neely,
OT, 27-10. 11, Kylee Murray, OT, 27-01.50. 12, Josie Pece, BRW, 25-11.75. 13,
Delaney Sweeney, MDI, 25-08.75. 14, Morgan Downs, BRW, 25-06. 15, Emilee
Wardwell, BUC, 25-05.75. 16, Meg Morrison, BUC, 25-04.50. 17, Brooke Elden,
BUC, 20-10.50. 18, Sophie Schall, HAM, 19-05. 19, Laycee Tweedie, BUC, 19-04.
20, Gwen Berry, BUC, 18-11. 21, Lily Therrien, BUC, 18-06.
Boys 55 Meter Dash Meet A Preliminaries
1, Aaron Lynch, ELLS, 7.06q. 2, Jay Willis, BAN, 7.12q. 3, Connor Wight, ELLS,
7.13q. 4, Lucas Sun, BAN, 7.30q. 5, Andre Brozman, BAN, 7.33q. 6, Nolan
Raymond, HER, 7.34q. 7, Eion McCloskey, FOX, 7.43. 8, Alvaro Diaz, FOX, 7.47.
9, Kiran Small, BAN, 7.47. 10, Chase Hardwick, ELLS, 7.48. 11, Dominick
Harriman, HER, 7.51. 12, Kaleb Colson, SUM, 7.53. 13, Kyle Jankunas, FOX,
7.57. 14, Caleb Willett, SUM, 7.57. 15, Jake Lepper, GSA, 7.61. 16, Ben
Bateman, HER, 7.63. 17, Brady Maheu, ORO, 7.70. 18, Oliver Turner, BAN, 7.70.
19, Isaiah Lord, ELLS, 7.87. 20, Dashel Knapp, BAN, 8.00. 21, John Allen,
ELLS, 8.00. 22, Jayvyn Preble, SUM, 8.01. 23, Kaiden Schmersal, BAN, 8.17. 24,
Douglas Rowe, FOX, 8.20. 25, Thomas Hilton, ELLS, 8.24. 26, Mason Higgins,
SUM, 8.27. 27, Miles Gadwah, DEX, 8.29. 28, Landon Roberts, ELLS, 8.32. 29,
Austin Lozano, BAN, 8.39. 30, Aric Gleason, ELLS, 8.88.
Boys 55 Meter Dash Meet A Finals
1, Aaron Lynch, ELLS, 6.98. 2, Connor Wight, ELLS, 7.04. 3, Jay Willis, BAN,
7.16. 4, Lucas Sun, BAN, 7.28. 5, Andre Brozman, BAN, 7.37. 6, Nolan Raymond,
HER, 7.47.
Boys 200 Meter Dash Meet A
1, Gage Jones, BAN, 24.35. 2, Jay Willis, BAN, 24.73. 3, Aaron Lynch, ELLS,
24.74. 4, Connor Wight, ELLS, 25.31. 5, Kaleb Colson, SUM, 25.52. 6, Chase
Hardwick, ELLS, 26.05. 7, Eion McCloskey, FOX, 26.45. 8, Alvaro Diaz, FOX,
26.51. 9, Aiden Searway, HER, 26.64. 10, Jayvyn Preble, SUM, 27.23. 11, Oliver
Turner, BAN, 27.48. 12, Jake Lepper, GSA, 27.56. 13, Chris Nichols, BAN,
27.78. 14, Douglas Rowe, FOX, 27.88. 15, Dashel Knapp, BAN, 28.12. 16, Matthew
Cormier, ELLS, 28.16. 17, Kevin Fogarty, BAN, 28.19. 18, Isaiah Lord, ELLS,
28.44. 19, Dominic Turmel, CEN, 29.08. 20, Thomas Hilton, ELLS, 29.54. 21,
John Allen, ELLS, 29.61. 22, Quinn Jackson, GSA, 29.70. 23, Connor Robinson,
ELLS, 29.80. 24, Miles Gadwah, DEX, 29.84. 25, Charlie Parker, GSA, 31.16. 26,
Aric Gleason, ELLS, 31.54.
Boys 400 Meter Dash Meet A
1, Gage Jones, BAN, 55.53. 2, Aaron Lynch, ELLS, 56.21. 3, Lucas Sun, BAN,
56.24. 4, Andrew Melanson, ORO, 58.30. 5, Chase Hardwick, ELLS, 58.40. 6,
Andre Brozman, BAN, 59.41. 7, Tom Norgang, GSA, 1:01.82. 8, Connor Robinson,
ELLS, 1:03.03. 9, Julian Dennison, SUM, 1:03.23. 10, Zachary Peirce, FOX,
1:03.46. 11, Aedyn Hughes, ELLS, 1:04.20. 12, Jake Lepper, GSA, 1:05.17. 13,
Riley Hastey, SUM, 1:06.58. 14, Kaiden Schmersal, BAN, 1:08.34. 15, Charlie
Parker, GSA, 1:08.44. 16, Jack Fisher, SUM, 1:10.53. 17, Quinn Jackson, GSA,
1:11.67.
Boys 800 Meter Run Meet A
1, Jason Wickett, HER, 2:08.00. 2, Quinn D'Alessio, BAN, 2:13.53. 3, Ben
Bateman, HER, 2:16.08. 4, Adam Miller-Treat, BAN, 2:16.50. 5, Henry Poulin,
BAN, 2:17.04. 6, Ren Salisbury, SUM, 2:17.24. 7, Aiden Searway, HER, 2:27.47.
8, Evan Soucy, BAN, 2:29.26. 9, Emery Leach, GSA, 2:33.25. 10, Asa Berry, SUM,
2:36.13. 11, Rex Bateman, HER, 2:38.10. 12, Aaron Belanger, HER, 2:38.61. 13,
Parker Ashfield, BAN, 2:39.57. 14, Saben Tenney, SUM, 2:56.40. 15, Peter
Paulette, BAN, 3:32.48.
Boys 1 Mile Run Meet A
1, Ethan Partal, BAN, 4:55.83. 2, Matthew Cormier, ELLS, 5:06.34. 3, Aedyn
Hughes, ELLS, 5:08.24. 4, Ira Buchholz, GSA, 5:27.04. 5, Micah Bryan, GSA,
5:34.88. 6, Parker Ashfield, BAN, 5:38.69. 7, Paul-Emile Maire, BAN, 5:58.48.
8, Patrick O'Brien, BAN, 6:03.84. 9, Jack Moring, BAN, 6:12.50. 10, Reagan
Munroe, BAN, 6:18.34. 11, Ashton Carusoe, BAN, 6:18.35. 12, Nolan Ainsworth,
CEN, 6:19.15. 13, Will Caron, BAN, 6:54.17.
Boys 2 Mile Run Meet A
1, Ian Meserve, HER, 10:29.77. 2, Ren Salisbury, SUM, 11:04.88. 3, Runner
Jarrett, FOX, 11:38.71. 4, Micah Bryan, GSA, 12:26.59. 5, Tom Norgang, GSA,
12:45.17. 6, Riley Hastey, SUM, 13:33.02. 7, Patrick O'Brien, BAN, 13:55.73.
8, Emery Leach, GSA, 14:02.14.
Boys 55 Meter Hurdles Meet A Preliminaries
1, Owen Conner Self, ORO, 8.94q. 2, Jarod Smith, SUM, 9.84q. 3, Ryan Austin,
HER, 10.17q. 4, Miles Gadwah, DEX, 10.21q. 5, Rowen Tate, ELLS, 10.31q. 6,
Jack Fisher, SUM, 11.38q. 7, Asa Berry, SUM, 12.33.
Boys 55 Meter Hurdles Meet A Finals
1, Owen Conner Self, ORO, 8.70. 2, Ryan Austin, HER, 9.23. 3, Jarod Smith,
SUM, 9.61. 4, Rowen Tate, ELLS, 10.22. 5, Miles Gadwah, DEX, 10.27. 6, Jack
Fisher, SUM, 10.95.
Boys 4x200 Meter Relay Meet A
1, Bangor High School (Andre Brozman SO, Lucas Sun JR, Oscar Croce SO, Jay
Willis SR), 1:39.51. 2, Orono High School (Andrew Melanson SR, Alex Maheu SO,
Brady Maheu FR, Owen Conner Self JR), 1:43.42. 3, Hermon High School (Nolan
Raymond JR, Ryan Austin SR, Ben Bateman JR, Jason Wickett SR), 1:43.58. 4,
Sumner Memorial High School (Caleb Willett SO, Julian Dennison JR, Jayvyn
Preble FR, Jarod Smith JR), 1:47.53. 5, Foxcroft Academy (Alvaro Diaz JR, Kyle
Jankunas JR, Douglas Rowe JR, Zachary Peirce SO), 1:47.80. 6, Sumner Memorial
High School 'B' (Saben Tenney FR, Asa Berry SO, Jack Fisher FR, Logan Buteau
SO), 2:06.29.
Boys 4x800 Meter Relay Meet A
1, Hermon High School (Aiden Searway SR, Rex Bateman FR, Aaron Belanger SO,
Jason Wickett SR), 9:50.81. 2, Central High School (Kevin Howard JR, Nolan
Ainsworth FR, Dominic Turmel SR, Kennen Bean JR), 10:57.99.
Boys High Jump Meet A
1, Jacob Reed, FOX, 5-10. 2, Drew Pierson, ELLS, 5-06. 3, Oscar Croce, BAN,
5-02. 4, Julian Dennison, SUM, 5-00. 4, Rowen Tate, ELLS, 5-00. 4, Dominick
Harriman, HER, 5-00. 7, Kevin Howard, CEN, 4-09. 8, Chris Nichols, BAN, 4-06.
8, Kevin Fogarty:, BAN, 4-06.
Boys Pole Vault Meet A
1, Alex Maheu, ORO, 10-06. 2, Owen Conner Self, ORO, J10-06. 3, Andrew Lyman,
CEN, 9-00. 4, Brady Maheu, ORO, 8-06. 5, Gage Jones, BAN, 8-00.
Boys Long Jump Meet A
1, Jacob Reed, FOX, 18-02.25. 2, Drew Pierson, ELLS, 17-05.25. 3, Oscar Croce,
BAN, J17-05.25. 4, Andrew Lyman, CEN, 17-02. 5, Kyle Jankunas, FOX, 16-00.75.
6, Connor Robinson, ELLS, 15-10.75. 7, Oliver Turner, BAN, 15-10.50. 8, Eion
McCloskey, FOX, 14-08.50. 9, Kevin Howard, CEN, 14-08.25. 10, Chris Nichols,
BAN, 14-05.25. 11, Connor Wight, ELLS, 14-03.25.
Boys Triple Jump Meet A
1, Drew Pierson, ELLS, 37-09.50. 2, Caleb Willett, SUM, 36-04.50. 3, Jacob
Reed, FOX, 36-01.75. 4, Kennen Bean, CEN, 35-03.75. 5, Dominick Harriman, HER,
33-03.50. 6, Andrew Lyman, CEN, 33-01. 7, Ira Buchholz, GSA, 29-04.50. 8,
Logan Buteau, SUM, 23-07.50.
Boys Shot Put Meet A
1, Noah Parker, ORO, 37-07.50. 2, Ian Randall, BAN, 37-04. 3, Austin Lozano,
BAN, 36-06.75. 4, Josiah Rodriquez, BAN, 36-05.50. 5, Ashton Paul, ORO,
35-00.25. 6, Landon Roberts, ELLS, 33-06.75. 7, Dominic Turmel, CEN, 31-10. 8,
Charles St Lawrence, GSA, 30-10. 9, Ben Tate, ELLS, 29-10.75. 10, Isaiah Lord,
ELLS, 28-08. 11, Thomas Hilton, ELLS, 27-11. 12, Austin Chandler, GSA,
25-04.50. 13, Mason Higgins, SUM, 23-08.25. 14, Jamel Sullivan, BAN, 21-10.75.
15, Logan Buteau, SUM, 20-10. 16, John Allen, ELLS, 19-08.
Boys 55 Meter Dash Meet B Preliminaries
1, Miles Burr, MDI, 6.79q. 2, Carvil Turner, OT, 6.88q. 3, Hugh Jack, BUC,
6.99q. 4, Jorden Cote, OT, 7.11q. 5, Gabe Allen, HAM, 7.17q. 6, Ieuan Howell,
MDI, 7.19q. 7, Joshua Horr, BRW, 7.23. 8, Will Cashman, JB, 7.29. 9, Liam
Cormier, BRW, 7.31. 10, Noah Daigle, MDI, 7.32. 11, Michael Whitcomb, BC,
7.37. 12, Duncan Carlisle, JB, 7.52. 13, Mason Perkins, JB, 7.53. 15, Owen
Brown, HAM, 7.64. 16, Drew Gaudreau, BUC, 7.65. 17, Aiden Mitchell, MDI, 7.67.
18, Evan Chambers, BRW, 7.68. 19, Cooper Macdonald, BRW, 7.71. 20, Aaron
Sproul, JB, 7.75. 21, Gavin Small, HAM, 7.76. 22, Brandon Elden, BUC, 7.94.
23, BamiDele Odeleye, BRW, 8.20. 24, Andrew Faulkingham, JB, 8.24. 25, Lynx
Fabian, MDI, 8.35. 26, Aiden Keeley, HAM, 8.40. 27, Kegan Allen, BRW, 8.52.
28, Simon Zhang, MDI, 8.68. 29, Miles Felcman, OT, 9.03. 14, Ayden Maguire,
BUC, DQ.
Boys 55 Meter Dash Meet B Finals
1, Miles Burr, MDI, 6.75. 2, Carvil Turner, OT, 6.77. 3, Hugh Jack, BUC, 6.90.
4, Gabe Allen, HAM, 7.13. 5, Jorden Cote, OT, 7.18. 6, Ieuan Howell, MDI,
7.27.
Boys 200 Meter Dash Meet B
1, Miles Burr, MDI, 23.53. 2, Benjamin Mock, JB, 24.92. 3, Joshua Horr, BRW,
25.21. 4, Gabe Allen, HAM, 25.36. 5, Damien Frey, BRW, 25.57. 6, Gilman
Taylor, JB, 25.68. 7, Raymond Brickle, HAM, 25.69. 8, Noah Daigle, MDI, 25.86.
9, Mason Perkins, JB, 26.19. 10, Michael Whitcomb, BC, 26.20. 11, Will
Cashman, JB, 26.24. 12, Duncan Carlisle, JB, 26.69. 13, Aiden Mitchell, MDI,
26.95. 14, Eli Daigle, MDI, 27.18. 15, Ayden Maguire, BUC, 27.36. 16, Andrew
Lobley, BRW, 27.52. 17, Daniel Freudig, MDI, 27.52. 18, Tyler Dorr, JB, 27.67.
19, Aaron Sproul, JB, 28.13. 20, Tim Collins, HAM, 28.42. 21, William Francis,
OT, 28.58. 22, Calvin White, HAM, 29.06. 23, Brandon Elden, BUC, 29.32. 24,
Aiden Keeley, HAM, 30.08. 25, Connor Kielbasa, HAM, 31.19. 26, Liam Swift,
BUC, 32.47.
Boys 400 Meter Dash Meet B
1, Hunter Clukey, JB, 55.99. 2, Benjamin Mock, JB, 56.69. 3, Gilman Taylor,
JB, 56.89. 4, Henry Milan, JB, 59.87. 5, Chance Sudbeck, HAM, 1:00.20. 6,
Griffin Murray, OT, 1:01.63. 7, Feleke Lynch, MDI, 1:08.51. 8, Connor
Kielbasa, HAM, 1:12.35.
Boys 800 Meter Run Meet B
1, Charlie Collins, HAM, 2:06.00. 2, Brody Simons, HAM, 2:12.65. 3, Tim
Collins, HAM, 2:16.78. 4, Philip Alyokhin, OT, 2:17.07. 5, Swaroop Handral,
BRW, 2:22.21. 6, Connor Girard, BRW, 2:52.64. 7, Benjamin Butterfield, BRW,
2:59.65. 8, Noah Vallor, BRW, 3:06.47.
Boys 1 Mile Run Meet B
1, Charlie Collins, HAM, 4:31.13. 2, William Hileman, BUC, 4:45.00. 3,
Harrison Shain, HAM, 4:55.17. 4, Trevor Parlee, BRW, 4:56.57. 5, Gavin Nash,
HAM, 5:29.00. 6, Feleke Lynch, MDI, 5:37.28. 7, Jayden Richards, BRW, 5:50.18.
8, Liam Swift, BUC, 6:13.42.
Boys 2 Mile Run Meet B
1, William Hileman, BUC, 10:18.78. 2, Cooper Parlee, BRW, 10:46.24. 3, Gage
Bruns, BUC, 11:07.09. 4, Michael Johnson, BUC, 12:27.11. 5, Lynx Fabian, MDI,
13:14.44. 6, Simon Zhang, MDI, 13:27.00.
Boys 55 Meter Hurdles Meet B Preliminaries
1, James Cote, OT, 8.84q. 2, Pablo Garcia, BRW, 8.91q. 3, Swaroop Handral,
BRW, 10.04q. 4, Eli Daigle, MDI, 10.39q. 5, Drake Sapiel-Bassett, OT, 10.75q.
6, Christopher Horne, OT, 10.78q. 7, Mason Perkins, JB, 10.82. 8, BamiDele
Odeleye, BRW, 10.97.
Boys 55 Meter Hurdles Meet B Finals
1, James Cote, OT, 8.57. 2, Pablo Garcia, BRW, 8.64. 3, Swaroop Handral, BRW,
9.29. 4, Eli Daigle, MDI, 10.40. 5, Drake Sapiel-Bassett, OT, 10.70. 6,
Christopher Horne, OT, 11.13.
Boys 4x200 Meter Relay Meet B
1, John Bapst High School (Benjamin Mock SR, Dalton Plummer SR, Gilman Taylor
SO, Hunter Clukey JR), 1:39.39. 2, Hampden Academy (Gage Higgins JR, Raymond
Brickle JR, Chance Sudbeck SR, Charlie Collins JR), 1:42.33. 3, Old Town High
School (Jorden Cote JR, Philip Alyokhin SR, Christopher Horne SR, Drake
Sapiel-Bassett SR), 1:44.37. 4, Bucksport High School (Hugh Jack SR, Ayden
Maguire SO, Kai Brown SR, Nathan Paulauskas SR), 1:44.40.
Boys High Jump Meet B
1, Corbin Flewelling, OT, 6-01. 2, Nathan Paulauskas, BUC, 5-10. 3, Lendl
Zaehringer, BRW, 5-06. 4, Gage Higgins, HAM, 5-04. 5, Isaac Geaghan, BRW,
4-09. 5, Hunter Clukey, JB, 4-09.
Boys Pole Vault Meet B
1, Liam Cormier, BRW, 8-06. 2, Evan Chambers, BRW, J8-06. 3, Daniel Freudig,
MDI, 8-00. 4, Pablo Garcia, BRW, 7-06. 4, Kegan Allen, BRW, 7-06.
Boys Long Jump Meet B
1, Corbin Flewelling, OT, 21-05. 2, James Cote, OT, 20-01.50. 3, Joshua Horr,
BRW, 19-08. 4, Nathan Paulauskas, BUC, 18-11. 5, Hugh Jack, BUC, 18-10.75. 6,
Damien Frey, BRW, 18-10. 7, Jorden Cote, OT, 18-09.25. 8, Ieuan Howell, MDI,
17-04.50. 9, Will Cashman, JB, 17-03.25. 10, Michael Whitcomb, BC, 16-10.50.
11, Gavin Small, HAM, 16-04.25. 12, Owen Brown, HAM, 16-02. 13, Duncan
Carlisle, JB, 16-00.50. 14, William Francis, OT, 15-10.75. 15, Cooper
Macdonald, BRW, 15-04.75. 16, Griffin Murray, OT, 15-03.75. 17, Tyler Dorr,
JB, 15-03.25. 18, Andrew Lobley, BRW, 15-00.25. 19, BamiDele Odeleye, BRW,
14-02.75. 20, Andrew Faulkingham, JB, 13-11. 21, Calvin White, HAM, 13-07.75.
22, Chance Sudbeck, HAM, 13-03.50. 23, Miles Felcman, OT, 12-09.50. 24, Owen
Black, JB, 12-06.75.
Boys Triple Jump Meet B
1, Corbin Flewelling, OT, 41-11.75. 2, James Cote, OT, 39-02.75. 3, Pablo
Garcia, BRW, 38-07.25. 4, Christopher Horne, OT, 33-11.50. 5, Griffin Murray,
OT, 33-09.25. 6, William Francis, OT, 31-04. 7, Andrew Lobley, BRW, 30-07.75.
8, Isaac Geaghan, BRW, 29-10.75.
Boys Shot Put Meet B
1, Dylan Greenlaw, BRW, 42-05.25. 2, Stephen Cummings, BRW, 42-00.75. 3, Colby
Largay, BRW, 40-03.75. 4, Braden Harriman, HAM, 36-10. 5, William Bissonnette,
BUC, 35-04.75. 6, Adrian Russell, BUC, 35-02.50. 7, Andrew James, MDI, 35-00.
8, Cooper Moran, HAM, 34-06.25. 9, Caleb Seymour, BRW, 34-04. 10, Dylan
LaPlante, HAM, 33-08.50. 11, Drake Sapiel-Bassett, OT, 32-01. 12, Owen Brown,
HAM, 29-05.75. 13, Samuel Bridges, BC, 29-04.75. 14, Donald Eldridge, BUC,
27-11. 15, Azize Younes, BUC, 26-11.50. 16, Owen Black, JB, 26-01.75. 17,
Samuel Ingram, MDI, 25-06. 18, Kyle Cloutier, BUC, 24-03. 19, Gavin Small,
HAM, 22-07.75. 20, Cooper Parlee, BRW, 19-07.75. 21, Connor Kielbasa, HAM,
15-05.